Kızlık Zarı Dikimi

1
449

Özellikle son dönemde hızla artan kadın şiddeti ve namus adı altında işlenen cinayetleri düşünürsek, kızlık zarı dikimi , hayat kurtaran bir operasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Tabiki tartışmalar var, hem doktorlar arasında, hemde halk arasında. Doktorların bazıları işlemi etik bulmazken büyük bir çoğunluğu da normal olarak değerlendirmekte.

Sonuç olarak kadınlar talep ediyor doktorlar da yapıyor.

Peki kızlık zarı dikimi nasıl yapılıyor ?

Kızlık zarı dikimi işlemleri için 2 zamanlama seçeneği var. Birincisi kalıcı kızlık zarı dikimi, diğeri ise geçici kızlık zarı dikimi.

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları yapıldıktan sonra, ileriye yönelik herhangi bir zaman sınırlaması olmuyor, ama yapılır yapılır ilişkiye giremiyorsunuz en az 1-2 hafta beklemeniz gerekiyor.

Geçici kızlık zarı dikimi ise, işlemden sonra 1 haftalık sürede cinsel ilişkiye girmeniz gereken tipi.

Kalıcı kızlık zarı dikimi , genellikle flep yöntemi (flep tekniği) dene yöntemle yapılıyor. Operasyonlar ortalama 20 dakika içerisinde gerçekleştiriliyor ve hastaların hastanede veya klinikte yatmaları gerekmiyor.

Bu işlemler Türkiye’de en çok istanbul’da yapılmakta. Tabiki İstanbul’daki doktorlar da bu konuda oldukça tecrübe sahibi oluyorlar.

Türkiye’nin en çok kızlık zarı dikimi gerçekleştirmiş sağlık kuruluşu olarak karşımıza Şişli Med çıkıyor. İnternet incelemelerimizde de gördüğümüz, 2000 yılından bu yana, himenoplasi yani kızlık zarı dikim işlemlerini sık yaptıklarını anlıyoruz.

Şişli Med hasta gizliliği konusuna aşırı özen gösteren steril çalışma ortamında operasyonlarını gerçekleştiren kaliteli bir merkez. Doktorlarının tecrübeleri binlerce himenoplasti işlemine dayanıyor.

Yeni teknikler ve yöntemler geliştiriyorlar. Örnek olarak cilt yenilenmesi ve genç görünmek isteyen kadınların son teknoloji olarak yaptırdıkları PRP işlemlerini, Şişli Med kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları sonrası uyguluyor.

Teknolojik ve tecrübe olarak oldukça ileriler.

Tabi kızlık kanaması, bekaretin simgesi gibi görülen bir tabu olsa da, hiç cinsel ilişkide bulunmamış bir kadında, kanama olmayabiliyor. Bu durumda da mutsuzluklar ve huzursuzluklar ortaya çıkıyor.

Halkın cinsel konularda bilinçlenmesi konusunda eksikliğimiz oldukça bariz bir şekilde karşımızda duruyor.

Doğu illerinde, kendi isteğiyle olmayan cinsel istismarlar ve tecavüzler her zamankarşımıza çıkıyor.

İRMİQ olarak kızlık zarı dikimi operasyonlarını gayet başarılı bulmakta ve onaylamaktayız.

Tüm kadınlara mutlu ve huzurlu günler dileriz.

1 Yorum

  1. kalıcı kızlık zarı dikimi zor mu ? ne kadar sürüyor ? mesela yaptırmak istediğimiz zaman aynı gün yapılıyor mu yatmak gerekiyor mu ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here