Cildinizin Sağlıklı ve Parlak Görünmesi İçin Neler Yapabilirsiniz ?

0
345

Tüm kadınlar sağlıklı ve bakımlı bir tene sahip olmak ister ve bunun için birbirinden farklı yöntemler uygular.

Bakımlı, sağlıklı ve güzel görünmek için mutlaka pahalı ürünler gerekmiyor.

İşte sizin için seçtiğimiz 7 tavsiye :

  1.  Sigaradan kesinlikle uzak durun:  Çay ve  kahve gün içinde mümkün olduğu kadar az içilmelidir. Sigaradan da kesinlikle uzak durulmalı, hatta pasif içiciliğe karşı, sigara içenlerin yanında durulmamalı.
  2. Su herzaman önemli:  Bol miktarda su içmenin, cildinizi içeriden nemlendirdiğini bilmelisiniz. Sağlığınızı etkileyecek farklı bir faktör yoksa günde en az 2 litre su içilmesinde ciddi fayda var. Tabiki çay ve kahve yerine su içilmeli. Çünkü çay, kahve türü içecekler idrar yaptırıcı etkiye sahiptir(diüretik), olan suyun da kaybına neden olurlar.
  3. Nemlendirici krem gerekli: Özellikle kuruyan, pullanan ve yaşlanan cildi bu etkilerden korur. Özellikle göz altlarına ve tüm cilde uygulanabilen türleri var. Doğal nemlendirici içerenler (özellikle zeytinyağı) kullanılmalıdır.
  4. Koruyucular yaz-kış kullanılmalı: Lekelerden ve yaşlanmadan korunmak için güneş koruyucular sadece yazın değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyasal filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat edilmelidir.
  5. Yağlı ciltler sık sık temizlenmeli: Yağlanma akne oluşumuna ve mikrop üremesine zemin hazırlar. Bu nedenle yağlı cilt sık yıkanmalıdır. Sabun şart değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve doğal olanlar tercih edilmelidir.
  6. Beslenmeye dikkat: Sebze, meyve gibi vitaminden zengin gıda, vitamin değeri kaybedilmeden taze veya buharda pişirilerek tüketilmeli. Yeterli miktarada tüketilemiyorsa, ek vitamin takviyesi alınmalıdır. Cilt için Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun önemi fazladır.
  7. • Spor ve egzersiz çok önemli: Özellikle ilkbahar, yaz ve kış, açık havada yapılan spor olmazsa olmazlar arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here